POBIERZ PROGRAM IMPOZYCJONER B i C - w wersja testowa
Pobierz dokumentację w formacie PDF HotFolder
HotFolder Monitor to dodatkowa aplikacja wariantu C programu Impozycjoner. Jest uproszczoną wersją głównego programu, pozbawioną interfejsu, korzystającą z tych samych plików konfiguracyjnych i odczytującą pliki projektów impozycji utworzone przez program główny. |
Różnice w odczytywaniu szablonów między programem głównym a HotFolder Monitorem:
Zadaniem programu jest obserwowanie wskazanego folderu na dysku i w razie pojawienia się w nim pliku pdf, poddanie go impozycji, bez wyświetlania jakichkolwiek okien ostrzegawczo-informacyjnych.
Pierwszą czynnością po uruchomieniu programu HF Monitor jest wskazanie folderu na dysku, który będzie obserwowany oraz folderu, w którym będą zapisywane pliki impozycyjne. Po wskazaniu folderu wejściowego, zostaną w nim utworzone dwa podfoldery: ERROR (na pliki pdf, których impozycji z jakiegoś powodu nie można wykonać) oraz folder LOGS, w którym będą zapisywane pliki xml dokumentujące pracę programu.
Można to zrobić w dowolnym momencie pracy programu, korzystając z odpowiednich poleceń menu lub z menu wyświetlanego po naciśnięciu prawego klawisza myszy na etykiecie z nazwą folderu. W każdym momencie istnieje możliwość zmiany szablonu konfiguracyjnego, zgodnie z którym będą wykonywane impozycje plików PDF. Każda zmiana folderów oraz szablonu jest zapamiętywana do następnego uruchomienia programu. |
Jeśli zostaną wskazane foldery oraz odczytany zostanie szablon impozycji, będzie możliwe uruchomienie obserwowania folderu po naciśnięciu przycisku URUCHOM HFM.
Przycisk ten jest dwustanowy, umożliwia włączenie i wyłączenie obserwowania folderu.
Za każdym uruchomieniem programu, zakładany jest plik w formacie xml, w którym zapisywana jest historia wykonywanych impozycji. Plik nosi nazwę składającą się z daty, znaku "_" i godziny rozpoczęcia monitorowania (np. 29.01.2023_11.28.35.xml). Wpisy w aktualnym pliku można obserwować na bieżąco po wywołaniu okna Zapis aktualnej sesji programu HotFolder Monitor.
Archiwalne wpisy można przeglądać za pomocą zwykłego notatnika lub jakiegokolwiek edytora tekstowego, najlepiej z wbudowaną obsługą formatu xml (np. Notepad++).
Zmiana liczby stron w składce
W ramach tego samego szablonu można zmieniać liczbę stron w składce. Parametr ten można przekazać do programu w nazwie pliku pdf, np. fraza "_PG32_" w dowolnym miejscu w nazwie pliku nadpisuje zapamiętaną w szablonie liczbę stron w składce kompletnej na 32. Jeżeli z nazwy pliku nie uda się wydzielić nowej liczby stron w składce, obowiązuje wartość zapamiętana w szablonie. Liczba stron w składce musi być podzielna przez 4 bez reszty.
Jeżeli pole wyboru Dodawaj na końcu brakujące strony (wakaty) - automatycznie jest wyłączone, to w przypadku skierowania do folderu pliku o złej liczbie stron, program wykona impozycję takiego pliku dodając od 1 do 3 stron "pustych" (wakatów).
Można jednocześnie uruchomić kilka HF Monitorów, wskazując różne foldery do obserwowania.
Uruchomienie kilku HF Monitorów z różną konfiguracją, ale ze wspólnym obserwowanych folderem jest błędem!
Aby wykonać impozycję za pomocą HF Monitora, wystarczy zapisać plik pdf w obserwowanym folderze. Proces ten przebiega na tych samych zasadach, co impozycja realizowana przy użyciu programu Impozycjoner w wariancie C.
Zalecamy korzystanie z tego narzędzia z rozwagą, szczególnie na początku.
Sytuacja, w której wygenerowane przez program pliki impozycyjne są kierowane na drukarkę bez żadnej weryfikacji przez operatora programu – jest niedopuszczalna.
Niebezpiecznym momentem jest kierowanie do tego samego HF Monitora prac o znacząco różnych rozmiarach lub o zmienionej orientacji strony (w projekcie strona pionowa, w pliku – pozioma). W takim przypadku istnieje ryzyko generowania stron, w których pole zadruku jest większe od papieru.