Dokumentacja

Ewentualne błędy w dokumentacji prosimy zgłaszać na info@impozycjoner.pl

2.1. Wariant C programu Impozycjoner

Program Impozycjoner w wariancie C służy do montażu prac wielokartkowych (książek, zeszytów) w oprawie klejonej, szytej i zeszytowej.

Wkładem książki w oprawie klejonej, wykonanej za pomocą tego wariantu programu, jest wkład kartkowy, czyli blok składający się z pojedynczych kartek.

Wkładem książki w oprawie szytej są składki złożone z czwórek drukarskich, czyli czterostronnych rozkładówek ze stronami leżącymi w takiej samej odległości od okładki, np. strona pierwsza, druga | strona przedostatnia i ostatnia.

Oprawa zeszytowa to wkład jednoskładkowy, złożony także z czwórek drukarskich.

Jeżeli rozmiary papieru na to pozwalają, to na arkuszu drukarskim są powielone te same strony lub czwórki drukarskie. W druku cyfrowym umożliwia to wydrukowanie większej liczby egzemplarzy książki na arkuszu, a rozcięcie kompletu arkuszy ze stronami ułożonymi w tzw. „stosie” powoduje powstanie gotowych do dalszej obróbki wkładów, bez konieczności zbierania pojedynczych kartek w blok.

W druku offsetowym powielanie stron jest zupełnie nieopłacalne, dlatego w tej wersji programu, całkowicie usunęliśmy funkcje wspomagające druk offsetowy np. pasery czy paski densytometryczne.

W wariancie C programu Impozycjoner arkusze są projektowane logicznie, tak że druk drugiej strony arkusza odbywa się po obróceniu arkusza przez boczną krawędź („na obracanie”), nawet wtedy, gdy technicznie jest to w maszynie cyfrowej realizowane inaczej.

Impozycja plików pdf nie musi być trudna.

Pobierz. Zainstaluj. Testuj przez 30 dni. Kup.

Wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń.
POBIERZ