Dokumentacja

Ewentualne błędy w dokumentacji prosimy zgłaszać na info@impozycjoner.pl

2.1. Wariant B programu Impozycjoner

Program Impozycjoner w wariancie B służy do montażu prac wielokartkowych (książek, zeszytów) w oprawie klejonej, szytej i zeszytowej.

Wkład książki (bez względu na rodzaj oprawy) składa się ze sfalcowanych (złamanych) arkuszy, czyli składek. Oprawa zeszytowa to oprawa jednoskładkowa. Oprawa klejona to wkład wieloskładkowy, który tworzą jednoarkuszowe składki. Oprawa szyta jest wkładem wieloskładkowym powstałym ze składek wieloarkuszowych.

Wkład kartkowy jest możliwy do wykonania po rozcięciu zadrukowanych arkuszy, jednak konieczne są dodatkowe czynności kompletujące pojedyncze kartki w blok.

Składka może zawierać arkusze drukarskie pełne i niepełne. Arkusze mogą być przekładane na drugą stronę przez mierzyce/marki boczne lub markę czołową.

Najmniejszym elementem książki wykonanej za pomocą programu Impozycjoner w wariancie B jest czwórka drukarska, czyli czterostronna rozkładówka ze stronami leżącymi w takiej samej odległości od okładki, np. strona pierwsza, druga | strona przedostatnia i ostatnia.

Pogram pozwala na umieszczenie na arkuszu impozycyjnym wszystkich niezbędnych w druku offsetowym elementów kontrolnych.

Impozycja plików pdf nie musi być trudna.

Pobierz. Zainstaluj. Testuj przez 30 dni. Kup.

Wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń.
POBIERZ