1. Wersja komercyjna – sposób licencjonowania
2. Pomoc techniczna
1. Panel PLIK DO IMPOZYCJI
2. Panel PARAMETRY IMPOZYCJI
3. Panel KOLEJNOŚĆ SKŁADEK I ARKUSZY
1. Tabela wyjątków
2. Przykładowe wpisy do tabeli wyjątków
3. Kolejność arkuszy w składce
4. Panel PLIK WYNIKOWY
5. Panel ODSTĘPY MIĘDZY KOLUMNAMI/WIERSZAMI
6. Podpanel REDUKCJA WYPYCHANIA
7. Panel ELEMENTY GRAFICZNE NA ARKUSZU IMPOZYCYJNYM
8. Panel OPCJE KOŃCOWE
9. Zapisywanie projektu impozycji
10. Szablony impozycji
1. Podpanel ZNACZNIKI CIĘCIA
2. Podpanel ZNACZNIK MIEJSCA KRZYŻOWEGO ŁAMANIA ARKUSZA
3. Podpanel SYGNATURA GRZBIETOWA
4. Podpanel LINIE ODCIĘCIA
5. Podpanel RAMKI TEKSTOWE
6. Podpanel KODY
7. Podpanel FIGURY GEOMETRYCZNE
8. Podpanel ELEMENTY W FORMACIE PDF
9. Podpanel ELEMENTY KONTROLNE W DRUKU OFFSETOWYM
1. Moduł PASKI DENSYTOMETRYCZNE
2. Moduł ZNACZNIK MARKI BOCZNEJ
3. Moduł PASERY
4. Moduł OZNACZENIA KOLORÓW (SEPARACJI)
10. Pozycjonowanie tekstów, kodów, figur i elementów pdf na arkuszu impozycyjnym
11. Umieszczanie rysowanych znaczników na wybranych arkuszach i stronach
12. Zarządzanie schematami falcowania
Tabela wyjątków to zbiór wyjątków od domyślnej reguły ustalającej kolejność skła-dek (nK+N+K).
Należy zaznaczyć, że impozycje wykonywane przez program w oparciu o regułę ogólną są impozycjami poprawnymi technicznie. Korzystanie z tabeli wyjątków pozwala na jeszcze lepsze zaplanowanie wielkości i kolejności składek w bardzo szczególnych sytuacjach.
Aby uruchomić funkcję wyjątków, należy ją włączyć zaznaczając pole wyboru Włącz tabelę wyjątków. Włączenie tabeli oznacza jednocześnie wyłączenie menu kontekstowego tabeli składek oraz wyłączenie możliwości zmiany kolejności składek za pomocą myszy.
![]() |
![]() |
Program za każdym razem, gdy oblicza kolejność składek, szuka w tabeli reguły odpowiadającej liczbie stron w składce oraz liczbie stron na składkach niekompletnych. Jeżeli taką regułę znajdzie to zastosuje ją automatycznie, pod warunkiem że w ostatniej kolumnie zaznaczone jest pole wyboru Włącz. W kolumnie N powinna być wartość określająca liczbę stron na składce/składkach niekompletnych, w kolumnie S – iloczyn liczby arkuszy w składce i liczby 4. |
![]() |
Dodawanie, edytowanie i usuwanie wpisów w Tabeli wyjątków odbywa się poprzez wybranie odpowiedniego polecenia z menu kontekstowego dostępnego po naciśnięciu prawego klawisza myszy. |
![]() |
Przy redagowaniu wyjątku minimalna liczba stron w składce wynosi 8, gdyż przy składce 4-stronicowej nie ma składek niekompletnych, więc nie ma też wyjątku.
Przy redagowaniu wpisów w tabeli wyjątków należy pamiętać, że zawsze we wpisie musi się znaleźć fraza nK (ważna jest wielkość liter) oznaczająca grupę składek kompletnych. W kolumnie Kolejność suma stron na składkach niekompletnych/nadkompletnych musi być równa wartości z kolumny N lub sumie wartości z kolumny N i liczby stron w składce (N+S).
Dane w kolumnach N i S tabeli wyjątków można sortować oraz filtrować. Filtry są definiowane w oknie dialogowym widocznym po kliknięciu w ikonę filtra. | ![]() |
Ważne! Ważne! Po dodaniu lub usunięciu wiersza w tabeli, konieczne jest zapisanie zmian w tabeli wyjątków. Aby to zrobić, można skorzystać z przycisku Zapisz tabelę wyjątków lub wybrać opcję Zapisz tabelę wyjątków z menu kontekstowego.