Dokumentacja

Ewentualne błędy w dokumentacji prosimy zgłaszać na info@impozycjoner.pl

Personalizacja dokumentu wydrukowanego

Przykładem personalizacji dokumentu wydrukowanego, może być nadruk techniką cyfrową danych personalizujących na wydrukowany, fizyczny podkład, wykonany np. techniką offsetową.

Sporym ułatwieniem przy tego typu pracach, jest dostęp do impozycyjnego pliku pdf, który może być podstawą do stworzenia podkładu personalizacji. Jeżeli nie dysponujemy takim wzorem, wykonujemy skan lub zdjęcie personalizowanego arkusza. Po doprowadzeniu do zgodności wymiarów skanu/zdjęcia i fizycznego arkusza, zapisujemy skan w formacie pdf i używamy tak powstałego pliku jako podkładu. Nie przejmujemy się jakością skanu, gdyż w plikach wynikowych podkład nie będzie obecny.

Skan z formatu np. jpg możemy przekształcić do formatu pdf za pomocą jednego z narzędzi dodatkowych dostępnych w programie Personalizator.

Przykład. Zadanie polega na nadrukowaniu na 100. arkuszach A4 z wydrukowanymi trzema biletami parkingowymi, danych w postaci 300 numerów rejestracyjnych samochodów. Dodatkowo bilety muszą być ponumerowane. Po wydrukowaniu i rozcięciu arkuszy powinny powstać trzy stosy biletów ponumerowanych od 1 do 100, od 101 do 200 i od 201 do 300. Numer rejestracyjny i numer biletu nie są powiązane.

Do dyspozycji mamy plik jpg ze skanem podkładu i wykaz numerów rejestracyjnych w pliku numery_rejestracyjne.txt.

W wyniku działania programu powinniśmy otrzymać 100. stronicowy plik pdf, umożliwiający zadrukowanie arkuszy z biletami na czarno-białej drukarce A4.

Personalizacja plików pdf nie musi być trudna.

Pobierz. Zainstaluj. Testuj przez 30 dni.

Wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń.
POBIERZ