Dokumentacja

Ewentualne błędy w dokumentacji prosimy zgłaszać na info@impozycjoner.pl

Powrót do głównego spisu treści

6.16. Dodaj znaczniki falcowania

Falcownica to program który dorysowuje w dokumencie pdf znaczniki falcowania. Znaczniki są rysowane w obszarze spadów. Po stronie użytkownika należy zadbanie o to, by pdf spady posiadał oraz o to, by wszystkie strony w pdfie były w jednakowym rozmiarze.

Pliki pdf po przetworzeniu mają dodaną frazę "--FC" do oryginalnej nazwy pliku.

Położenie znaczników jest liczone od punktu 0,0 – którym jest lewy górny narożnik rozpoznanego rozmiaru netto (TrimBox).

Odległość (H) od krawędzi netto może mieć wartość ujemną, co oznacza, że rysowany znacznik zostanie narysowany w obszarze docelowym (netto) po wydrukowaniu.

Zdefiniowany układ znaczników można zapamiętać na liście schematów – pod istniejącą nazwą lub nową (wystarczy po prostu wpisać nową nazwę w miejsce istniejącej).

Schematy falcowania są zapamiętywane w pliku MyImpozycjoner/Settings/Folding_AM.txt.

Położenie znaczników falcowania definiuje się na stronach nieparzystych. Znaczniki na stronach parzystych mogą być rysowane tak, jak na nieparzystych, mogą być rysowane w odbiciu lustrzanym (pionowe, poziome lub pionowe i poziome jednocześnie). Można też pominąć rysowanie znaczników.

Naciśnięcie klawisza „Test” wygeneruje pdfa, w którym wszystkie zdefiniowane znaczniki falcowania są rysowane przez całe pole zadruku – do optycznej kontroli poprawności zdefiniowanego schematu. Plików takich nie należy używać w późniejszym montażu. Pliki „testowe” mają dodaną frazę „--FC_TEST" do oryginalnej nazwy pliku.

Impozycja plików pdf nie musi być trudna.

Pobierz. Zainstaluj. Testuj przez 30 dni. Kup.

Wersja testowa nie ma żadnych ograniczeń.
POBIERZ